Odhlučnenie vozidla

ODHLUČNENIE VOZIDIEL

Vadí vám v aute nadmerný hluk? Chcete sa za jazdy cítiť pohodlnejšie a bez problémov konverzovať s ostatnými pasažiermi? V tom prípade investujte do kvalitného odhlučnenia, v rámci ktorého sa naši technici zamerajú na kritické miesta vášho auta, hlavne dvere, podlahu, podbehy a motorový priestor. Tie odizolujú niekoľkými vrstvami špeciálnych odhlučňovacích materiálov, čo povedie k výraznému zníženiu hluku v aute a zvýšeniu jazdného komfortu, hlavne počas dlhých ciest. Máte záujem? Ozvite sa nám!

Naše montáže

Technici u nás v dielni majú s odhlučnením áut veľmi bohaté skúsenosti, vďaka čomu bez problémov odhlučnia aj vaše auto k vašej maximálnej spokojnosti. Tu je niekoľko príkladov našej práce.

BALÍČKY ODHLUČNENIA

Balíček odhlučnenia
EKONOM
2din-sety-odhlucneni_ekonom (9)
od 949 €
Váha: cca 45 Kg Čas: 1 deň (2 technici)
Viac
 • podlaha
 • kufor
 • dvere kufra
Číst viac
Balíček odhlučnenia
STANDARD
2din-sety-odhlucneni_standard (5)
od 1 290 €
Váha: cca 70 Kg Čas: 1 deň (3 technici)
Viac
 • podlaha
 • kufor
 • dvere kufra
 • předné dvere
 • zadné dvere
Číst viac
Balíček odhlučnenia
PREMIUM
2din-sety-odhlucneni_premium (7)
od 1 650 €
Váha: cca 80 Kg Čas: 2 dni (3 technici)
Viac
 • podlaha
 • kufor
 • dvere kufra
 • predné dvere
 • zadné dvere
 • strecha
Číst viac
Balíček odhlučnenia
PREMIUM PLUS
2din-sety-odhlucneni_premium-plus (6)
od 2 290 €
Váha: cca 95 Kg Čas: 2-3 dni (3 technici)
Viac
 • podlaha
 • kufor
 • kapota
 • dvere kufra
 • predné dvere
 • zadné dvere
 • strecha
 • predné podbehy
 • zadné podbehy
 • medzimotorový priestor
 • tesniace gumy do predných dverí (aerodynamický hluk)
Číst viac

 

ODHLUČNENIE NA MIERU? ŽIADNY PROBLÉM!

3D KONFIGURÁTOR

Využite náš online 3D konfigurátor a do 1 minúty si spočítajte cenu odhlučnenia vozidla podľa svojich požiadaviek

Prečo si vybrať 2din.sk

Náhradné vozidlo  2din.sk vás nenechá v štichu! Svojim klientom počas odhlučňovacích prác ponúkame náhradné vozidlo.
Bohaté skúsenosti Naši technici odhlučnili už všeličo – prémiové superšporty, krásavcov z deväťdesiatych, limuzíny aj veterány. Zverte svoje vozidlo do rúk skutočných odborníkov!
Profesionálny tím Zakladáme si na profesionálnej práci, prístupe a komunikácii. S nami budete vždy vedieť, na čom ste.
Záruka najkvalitnejších materiálov Kvalitná práca si žiada kvalitné materiály. U nás nájdete len tie od najlepších výrobcov na trhu – STP a CTK.
Montážna dielňa v Prahe Všetky práce prebiehajú v našej profesionálnej montážnej dielni v Prahe. Navštívte nás!
Rýchlosť a kvalita Či už si vyberiete niektorý z balíčkov alebo vám pripravíme riešenie na mieru, odhlučnenie prebehne rýchlo a k vašej maximálnej spokojnosti.

Najčastejšie otázky

Ak ste sa s odhlučnením stretli len nedávno a máte veľa otázok, nezúfajte. Pripravili sme pre vás zoznam najčastejších otázok našich klientov.

Prečo sa odhlučnenie nerobí hneď pri výrobe auta v rovnakom rozsahu ako u vás v dielni?

Dôvodov je hneď niekoľko. Jedným z hlavných je ekológia, kde EÚ dosť tlačí na automobilky, aby neustále znižovali hmotnosť vyrábaných vozidiel. To totiž vedie k znižovaniu emisií CO2, avšak za cenu určitých nevýhod pri prevádzke automobilu – nižšia hmotnosť spôsobuje väčší hluk vo vozidle.

Druhý dôvod je čisto ekonomický. Prvok odhlučnenia je pri mnohých automobilkách (vrátane Škody alebo VW) vo všeobecnosti prehliadaný, a to z dôvodu pomerne vysokej nákladnosti. Otázka odhlučnenia je preto vnímaná až ako druhotná.

Tretí dôvod možno ľahko opísať opäť prostredníctvom nám tak blízkeho koncernu VW. Škoda totiž nemôže byť tichšia ako Volkswagen, zatiaľ čo VW nemôže byť tichší ako prémiové Audi. Je tu teda akási postupnosť značiek, keď sa status značky odráža aj na kvalite odhlučnenia.

Čo ovplyvňuje hluk v aute?

Na hluk v aute má vplyv množstvo faktorov. Spomenieme napr. hrúbku kovových častí auta, množstvo a kvalitu akustických alebo antivibračných materiálov, aerodynamiku – konštrukciu karosérie modelu, podvozok, uloženie kolies, gúm a iné.

Keď vezmeme do úvahy napr. spomínané obutie, platí pravidlo, že čím väčšie kolesá, čím nižší profil gumy a čím väčšia jej šírka, tým je vozidlo, samozrejme, hlučnejšie. Ak porovnáme sedany napr. s kombíkmi, vozidlá kombi sú hlučnejšie, pretože hluk z kufra má voľnú cestu do kabíny vodiča.

O koľko decibelov/percent sa zníži hluk vo vozidle pri kompletnom odhlučnení?

Ako sme už spomínali vyššie, hluk v aute je ovplyvňovaný množstvom faktorov a situácia je pri každom vozidle individuálna. V reči čísel však môžeme pri kompletnom odhlučnení hovoriť o znížení v rozpätí 2,5 až 4 decibely, keď 1 dB môžeme prirovnať k 10 %. V horšom prípade sa teda celkový hluk zníži o 20 až 25 %, zatiaľ čo v tých lepších o 30 až 40 %.

O koľko narastie hmotnosť automobilu pri kompletnom odhlučnení?

V prípade kompletného odhlučnenia vozidla, teda strechy, podlahy, kufra a všetkých ostatných častí, sa hmotnosť vozidla zvýši zhruba o 50 až 80 kg (podľa typu auta). Ak vezmeme do úvahy skutočnosť, že priemerná hmotnosť automobilu je 1 300 kg, nejde o nijako závratné číslo. Možno vám teraz napadlo, že zvýšenie hmotnosti auta musí nevyhnutne viesť k zvýšeniu spotreby. Nie je to tak. Dodatočných 60 kg spotrebu väčšinou vôbec neovplyvní, a ak áno, tak len minimálne.

Za aký čas stíhate urobiť kompletné odhlučnenie?

Pokiaľ na vozidle pracujú 3-4 technici, obvykle to zvládnu v priebehu dvoch dní. Auto pritom rozoberú skoro na atómy a potom zase zložia dokopy. Ak sa počas tohto času bez svojho miláčika proste nezaobídete, ponúkame vám možnosť zapožičania nášho firemného vozidla zadarmo.

Čo presne získam kompletným odhlučnením auta?

Kompletné odhlučnenie automobilu vedie k výraznému zvýšeniu jazdného komfortu, a to spravidla o celú jednu triedu. Ďalej sa zlepšia akustické vlastnosti interiéru a spolu s tým aj kvalita počúvanej hudby, nemožno zabúdať ani na zlepšenie konverzácie s ostatnými pasažiermi vo vozidle. Na železničných priecestiach alebo nerovnostiach bude auto lepšie držať pokope, a teda bude oveľa stabilnejšie.

Vzťahuje sa na vašu prácu nejaká záruka?

Áno, na naše odhlučňovacie práce dávame záruku. Pokiaľ by sa niečo stalo po uplynutí záručnej doby, určite sa u nás zastavte. Radi s vami preberieme všetky možnosti.

Ako je to so zárukou auta?

Vzhľadom na to, že sme v našej dielni mali obrovské množstvo úplne nových alebo zánovných vozidiel, ktorých majitelia sa na záruku pýtali priamo u oficiálnych dílerov, máme odpoveď priamo od zdroja. Ak sa v rámci odhlučnenia nezasahuje do elektroinštalácie a lepia sa len akustické a antivibračné materiály, nemá to na záruku vplyv. Tá naďalej funguje štandardne.

Nezačnú po odhlučnení vŕzgať plasty?

Na túto otázku existuje veľmi jednoduchá odpoveď: Nie. Vŕzganie plastov je jedným z hlavných dôvodov, prečo k nám zákazníci prichádzajú. Tým hlavným je, samozrejme, zníženie hluku v aute, ale v mnohých vozidlách vydávajú plastové časti najrôznejšie pazvuky a klienti nás prosia o ich odstránenie. Preto sa v rámci odhlučnenia auta zameriavame aj na tieto časti.

Ako znížiť hluk od motora?

Veľa ľudí si myslí, že na zníženie hluku od motora stačí odhlučniť kapotu. To je však to najmenej, čo sa v tomto smere dá urobiť. Okrem kapoty totiž odhlučňujeme aj medzimotorový priestor, ale hlavne celú prednú časť vozidla.

Pri počúvaní hudby počuť nepríjemné rezonancie. Ako na ne?

Aj tu je odpoveď pomerne jednoduchá – musíme odhlučniť dvere. V rámci ich odhlučňovania používame metódu troch vrstiev. Prvou vrstvou je vrstva antivibračného materiálu, ktorú používame na vonkajšiu časť plechu. Rovnakú vrstvu lepíme aj na vnútornú časť plechu, zatiaľ čo na tapacírung používame akustickú penu. Len tento postup vedie k dosiahnutiu maximálneho efektu.

Ako znížiť hluk od vozovky alebo pneumatík?

Možno vám napadlo, že na zníženie hluku od vozovky postačí odhlučniť podbehy. Bohužiaľ to nie je pravda. Odhlučnenie podbehov je len bonusom k odhlučneniu kompletne celej podlahy a kufra, čo je v tejto situácii najefektívnejšie riešenie. Aj pri podlahe v drvivej väčšine prípadov používame v rámci odhlučnenia metódu troch vrstiev materiálu – antivibračnú, akustickú a protihlukovú. To isté platí aj pri kufri, hoci sa tu bude postup miestami trochu líšiť.

NEZÁVÄZNÝ DOPYT

Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole
Povinné pole

Odoslaním súhlasíte sa zásadami spracovania osobných údajov.

Vaša správa bola úspešne odoslaná.
Vyplňte všetky povinné polia.