FAQ - Najčastejšie otázky k zosilňovačom

Je možné zapojiť zosilňovač na originálne autorádio?

Áno, napojenie zosilňovača na originálne autorádio je možné vďaka high-low adaptéru, ak máte od zosilňovača natiahnuté cinch signálové káble. Ak má zosilňovač, ktorý pripájate k rádiu, high-level input, stačí k rádiu natiahnuť signály a napojiť sa na signálové káble za autorádiom bez nutnosti prikúpiť dodatočné adaptéry.

Aký výkon zosilňovača je najlepšie zvoliť?

Vo všeobecnosti platí, že ak chcete mať plnú kontrolu nad reproduktorom/subwooferom, je potrebné zvoliť výkon zosilňovača tak, aby bol približne o 20 až 30 % vyšší ako výkon samotného reproduktora/subwoofera.

Potrebujem k zosilňovaču diaľkové ovládanie?

V prípade montáže zosilňovača, ktorého úlohou je poháňanie subwoofera, je diaľkové ovládanie praktickou vymoženosťou , ale nie nevyhnutnosťou. V prevažnej väčšine prípadov je zosilňovač pre subwoofer monoblok – tieto zosilňovače majú v balení aj diaľkové ovládanie. Ak je súčasťou balenia aj diaľkové ovládanie, malo by to byť zobrazené aj na fotografii produktu.

V prípade montáže zosilňovača na reproduktory sú na výber zosilňovače dvojkanálové a štvorkanálové, ktoré sa počas montáže vhodne nastavia. Hlasitosť sa potom ovláda pomocou originálneho kolieska na autorádiu alebo pomocou tlačidiel na volante.