FAQ - Najčastejšie otázky k autorádiám

Čo všetko budem potrebovať na zapojenie autorádia?

Na zapojenie autorádia budete vo väčšine prípadov potrebovať redukčný rámček, ISO adaptér na napojenie ISO konektorov a napájač FM antény, prípadne adaptér pre FM anténu.

Potrebujem zosilňovač pre FM anténu?

Ak máte vo vozidle klasický pasívny prút, tak vám zosilňovač pre FM anténu odporúčame dokúpiť. Musíte však vziať do úvahy, či už máte zosilňovač v originálnej anténe alebo nie. Pokiaľ dáte zosilňovač na zosilňovač, môže sa stať, že sa signál FM zhorší, ale nie je to pravidlom.

Čo je pri rádiu kvalitnejšie – integrovaný alebo externý mikrofón?

Odpoveď je jednoduchá – externý. Kvalita integrovaných mikrofónov je v drvivej väčšine prípadov katastrofálna a ak autorádio chcete využívať na volanie, jednoznačne zvoľte autorádio s externým mikrofónom. Značkové autorádiá ako Alpine, Kenwood alebo Pioneer disponujúce funkciou Bluetooth dnes už majú externé mikrofóny zabudované.

Dá sa napojiť cúvacia kamera na autorádio?

Napojenie kamery na pohodlnejšie parkovanie je možné, ak má autorádio displej. Vo všeobecnosti platí, že ak autorádio dotykový displej má, tak má automaticky aj CAM IN alebo vstup pre kameru.

Môže obraz fungovať aj počas jazdy?

Na začiatok je nevyhnutné povedať, že dôrazne neodporúčame sledovať filmy na autorádiu počas jazdy. Ak je však autorádio vybavené displejom, obraz sa dá počas jazdy, samozrejme, odblokovať. Väčšinou sa to robí tak, že sa ukostrí drôt zodpovedný za odblokovanie (zvyčajne je pomenovaný Parking), a to pokojne aj na samotné autorádio, čím sa obraz odblokuje.