Prémiové ozvučenie vozidiel Mercedes-Benz

PREMIOVÉ OZVUČENÍ mercedes (1)

Keď sa povie Mercedes-Benz, mnohým ľuďom sa automaticky vybavia krásne, luxusné vozidlá, ktoré vynikajú pohodlím, ponúkajú širokú paletu praktických funkcií a zaisťujú mimoriadny pôžitok z jazdy. So stuttgartskou značkou sa neodmysliteľne spája punc poctivej nemeckej kvality a zákazníci od nej očakávajú len to najlepšie.

Aj preto môže byť pre mnohých prekvapením, že kvalita továrenskej audio výbavy vo vozidlách Mercedes-Benz je jednoducho povedané žalostná. Týka sa to nielen samotných reproduktorov, ale aj odhlučnenia kľúčových častí auta. Dokonca ani prémiová audio výbava značky Burmester, hoci sa dá považovať za pomerne slušnú, mnohých náročnejších zákazníkov nedokáže uspokojiť.

Továrenská audio výbava v súčasných vozidlách Mercedes-Benz je slabá, zvuku chýbajú detaily vo vyšších frekvenciách a basy sú veľmi nepresvedčivé.

 

Riešenie – plug & play audio systémy značky Match

Tejto situácie si je dobre vedomá nemecká rodinná firma Audiotec Fischer, ktorej sa podarilo využiť dieru na trhu a vytvoriť prémiové plug & play komponenty ušité na mieru vozidlám Mercedes-Benz. Tieto komponenty sa vyznačujú jednoduchou inštaláciou a nevyžadujú demontáž väčších častí vozidla.

Reč je konkrétne o značke Match, ktorá spolu s Helix a Brax spadá pod krídla Audiotec Fischer. Match sa špecializuje práve na vývoj a montáž dodatočných komponentov k pôvodným audio systémom bez nutnosti problematických zásahov do elektroinštalácie.

 MAtch, Helix, Brax

 

Upgrade, ktorý pozdvihne zvuk vo vašom Mercedese tam, kde by mal byť

Nadčasová elegancia, špičková kvalita, dynamika a športový charakter – to všetko sú hodnoty, ktoré majitelia vozidiel Mercedes-Benz pri svojich vozidlách vyhľadávajú a očakávajú. Prečo by teda mali poľaviť zo svojich očakávaní, pokiaľ ide o kvalitu hudby v aute?

S upgradom pomocou plug & play komponentov značky Match pozdvihnete kvalitu zvuku vo svojom vozidle na úroveň, ktorá bude v súladu s tým, čo sa od vozidiel nemeckej značky očakáva. Audio výbava značky Match ponúka dokonalú kombináciu emócií a inteligencie, takže vám poskytne zážitok z počúvania, aký si zaslúžite.

 

Jednoduchá montáž bez zásahov do elektroinštalácie

Dnešné vozidlá Mercedes-Benz sú vybavené inteligentnými navigačnými systémami, digitálnou TV, hands-free ovládaním a množstvom ďalších multimediálnych funkcií. Tieto technológie sú často priamo prepojené s audio výbavou v aute a tvoria jeden komplexný elektronický celok. Vývojári Match toto veľmi dobre vedia, takže sa postarali o to, aby v rámci aktualizácie továrenskej audio výbavy na komponenty značky Match nebolo nutné demontovať rozsiahle časti vozidla ani prerušovať káble elektroinštalácie.

Komponenty továrenského audio systému sa jednoducho nahradia kvalitnejšími reproduktormi, zosilňovačmi a subwoofermi značky Match bez toho, aby došlo k zmenám v dizajne interiéru. Rozsah funkcií zostane nedotknutý a všetky vylepšenia možno bez stopy odstrániť. Vďaka tomu je aktualizácia pomocou plug & play komponentov Match ideálnou alternatívou aj pre vozidlá na leasing.

 

Zosilňovač Match dodá zostave tak potrebnú šťavu

Použitie mimoriadne kompaktného zosilňovača značky Match vedie k citeľnému zvýšeniu celkového výkonu Hi-Fi systému v automobile. Keď ho porovnáme s továrenským zosilňovačom v aute, ide o skok o viac než 1 000 W. Vyšší výkon je však len jednou z výhod zosilňovača s DSP procesorom.

Za špičkový výkon je zodpovedný práve digitálny signálový procesor (technológia DSP), ktorý každý zosilňovač značky Match obsahuje. Obrovský výpočtový výkon týchto čipov umožňuje kompenzovať všetky nepresnosti továrenských reproduktorov s prihliadnutím na akustické podmienky vnútri vozidla. Pomocou mnohých digitálnych funkcií, ako je „Highpass“, „Lowpass“, „Time Alignement“ alebo „Augmented Bass Processing“ možno individuálne nastaviť zvuk v závislosti od modelu vozidla a preferencií jeho majiteľa.

 Prémiové ozvučení vozidel Mercedes

Špičkové basy, ktoré dodajú zvuku potrebnú hutnosť

K prémiovému zvuku neodmysliteľne patria hlboké a dunivé basy, ktoré továrenská audio výbava vo vozidlách Mercedes-Benz, bohužiaľ, vôbec neposkytuje. Značka Match však prišla s ideálnym riešením – subwooferom UP W8MB-S4, ktorého sa do auta montujú dva kusy. Montážne pozície pre tieto woofery sa nachádzajú pod nohami vodiča a spolujazdca v podlahe pod kobercom. Upgrade je citeľný hlavne v prípade základného audia, keď má zákazník k dispozícii len jeden slabý subwoofer s priemerom 160 mm.

Potenciál tohto subwoofera vynikne hlavne v spojení so zosilňovačom s DSP procesorom značky Match, o ktorom sme písali viac. Na ozvučenie vozidiel MB zvyčajne používame zosilňovač Match UP 8DSP.

 

Aké sú najčastejšie varianty továrenského ozvučenia vo vozidlách Mercedes-Benz a v čom spočíva ich upgrade?

Pri vozidlách prémiovej nemeckej značky sídliacej v Stuttgarte sa v praxi najčastejšie stretnete s dvomi variantmi továrenskej audio výbavy – základnou výbavou (Mercedes Standard Sound System) a príplatkovou výbavou značky Burmester (Mercedes Burmester Surround Sound System).

Oba stupne možno ľahko upgradovať pomocou plug & play komponentov značky Match, a to na niekoľkých úrovniach. Základnú verziu sound systému, s ktorou sa možno stretnúť pri drvivej väčšine vozidiel MB, je možné prerobiť pomerne ľahko a rýchlo a vytvoriť systém so špičkovým pomerom cena/výkon.

Pri Burmestri je to trochu náročnejšie – vzhľadom na náročnosť montáže a ceny použitých komponentov sú náklady na aktualizácii násobne vyššie.

Je dôležité spomenúť, že pri vozidlách Mercedes vyrobených po roku 2021 sa s rozsiahlejšími aktualizáciami audio výbavy spája mnoho prekážok, preto je dôležité vždy poslať VIN, aby sa zistilo, čo v aute vlastne je.

 

Továrenská audio výbava

Pokiaľ má váš Mercedes len základnú, továrenskú audio výbavu, v rámci aktualizácie v prvom rade meníme všetky reproduktory, a to ako výškové, tak stredové a aj subwoofery pod nohami vodiča a spolujazdca. Všetky komponenty sa menia po pároch.

Keďže nové plug & play reproduktory majú väčší výkon, lepšiu citlivosť a sú celkovo kvalitnejšie, odporúčame k nim rovno prikúpiť aj zosilňovač s DSP procesorom.

Cena aktualizácie základnej továrenskej audio výbavy vo vozidlách Mercedes vychádza zhruba na 2 400 €.

 Prémiové ozvučení vozidel Mercedes (5)

 

Príplatkový variant Burmester

Ak vlastníte vozidlo Mercedes-Benz s príplatkovým variantom továrenskej audio výbavy značky Burmester, potom je aktualizácia trochu zložitejšia. V Česku sme jedna z mála firiem, ktoré si s tým vedia poradiť, takže ste na správnom mieste.

V základe sa opäť menia reproduktory, teda výšky, stredy a basové subwoofery. Rovnako ako pri základnej továrenskej audio výbave prebieha výmena v pároch. Pokiaľ však chce zákazník investovať viac, bude potrebné urobiť zložitejší zásah, ktorý spočíva v kompletnom prerobení celého sound systému v aute.

V prvom rade, novú reproduktorovú zostavu v aute je potrebné poriadne nabudiť, na čo je továrenský zosilňovač v Mercedesoch nepostačujúci. Aby celý systém pracoval správne, musí sa vymeniť za viackanálový, čo je v našom prípade väčšinou Helix V12 DSP.

Táto aktualizácia je náročná na prácu s jednotlivými kanálmi a vyžaduje starostlivé vyladenie celého systému, takže je potrebné počítať s časom montáže 2-3 dni. Cena prémiovej aktualizácie audio výbavy vo vozidlách Mercedes je oproti základu dvojnásobná, teda cca 4 900 €.

 

Máte záujem o upgrade svojho Mercedesu pomocou prémiových komponentov značky Match?

Vlastníte vozidlo značky Mercedes a radi by ste niečo urobili s nedostatočnou kvalitou jeho audio výbavy? Ozvite sa nám! S upgradmi audio systémov v týchto vozidlách máme bohaté skúsenosti – pozrite sa napríklad na to, ako sme prerobili kompletne celý sound systém vo vozidle Mercedes-Benz S-Class alebo ako sme namontovali high-endové ozvučenie do Mercedesu C-Class Coupe. Technici u nás v dielni sa vášho vozidla radi ujmú a všetko namontujú a vyladia k vašej maximálnej spokojnosti.

Máte nejaké otázky? Zavolajte na +421 903 116 053 alebo napíšte na info@2din.sk. Sme tu pre vás!