FAQ – Match

Match (1)Vitajte v sekcii venovanej najčastejším otázkam k značke Match, výrobcovi, z ktorého dielne pochádza množstvo chytrých riešení typu plug & play umožňujúcich montáž nových komponentov k pôvodným audio systémom bez nutnosti problematických zásahov do elektroinštalácie. Táto značka spolu s Match a Brax spadá do portfólia nemeckej rodinnej firmy Audiotec Fischer.

Veríme, že tu nájdete odpoveď aj na svoju otázku. Ak nie, pokojne nás kontaktujte. Sme tu pre vás!

 

FAQ Helix  Je pri audio systémoch značky Match nevyhnutné, aby ich inštalovali špecializovaní predajcovia?

Všeobecne platí, že každú montáž nových audio komponentov, či už ide o autorádiá, alebo zložitejšie riešenia s reproduktormi a zosilňovačmi, je vhodné zveriť do rúk odborníkov. Keďže však Match vyrába mnoho produktov typu plug & play, ktoré umožňujú jednoduchú inštaláciu, s trochou snahy to zvládnete aj sami – nepotrebujete na to žiadne špeciálne náradie.

 

FAQ Helix (2)  Môže sa stať, že výkonnejší plug & play zosilňovač značky Match preťaží, prípadne poškodí reproduktory, ktoré mám vo vozidle z výroby?

Práve naopak – všeobecne sa dá povedať, že zaťaženie pôvodných reproduktorov je po montáži novej audio zostavy značky Match ešte nižšie, pretože napriek vyššiemu maximálnemu výkonu už nemusí reprodukovať nízke frekvencie. Túto úlohu po novom plní subwoofer, ktorý by v žiadnom špičkovom audio systéme nemal chýbať.

 

Match (3)

 

FAQ Helix (3)  Je možné jednoducho z auta odstrániť plug & play audio systém značky Match, keď sa rozhodnem predať ho alebo mi skončí leasing?

Okrem toho, že je demontáž veľmi rýchla, nebude vôbec poznať, že systém v aute vlastne bol. Všetka kabeláž sa pripája pomocou štandardných spojov káblového zväzku vo vozidle, preto žiadne vodiče nemusíte strihať ani nenávratne meniť.

Pri inštalácii navyše nie je potrebné vŕtať otvory do žiadnej časti karosérie alebo vnútorného vybavenia, čo znamená, že demontáž zostavy je naozaj jednoduchá – stačí len odpojiť všetky komponenty a je to vybavené.

 

FAQ Helix (4)  Môžem svoj existujúci plug & play audio systém značky Match preniesť do iného vozidla?

Samozrejme, potrebujete na to len káblové adaptéry špecifické pre nové vozidlo. Následne si stačí z webových stránok výrobcu stiahnuť príslušné nastavenia zvuku a preprogramovať zosilňovač.

Ak nie je k dispozícii žiadne nastavenie špecifické pre dané vozidlo, môžete použiť software DSP PC-Tool a nastaviť zvuk sami. Prípadne sa ozvite technikom v našej dielni – radi vám zostavu vyladia k vašej maximálnej spokojnosti.

 

FAQ Helix (5)  Musím k plug & play zosilňovačom značky Match pripojiť aj subwoofer?

Nie, nie je to nutné, zostava môže fungovať aj bez neho. Pamätajte však na to, že pokiaľ sa rozhodnete použiť jedno z nastavení zosilňovača pre konkrétne vozidlo, ktoré výrobca uvádza na svojich webových stránkach, budú basy slabšie ako pri vašom továrenskom systéme. Je to preto, že sa v návrhu so subwooferom počíta – výrobca zbavuje reproduktory nízkych frekvencií a deleguje ich práve na toto zariadenie.

 

Match (4)

 

FAQ Helix (6)  Ako môžem nastaviť ovládanie zvuku na autorádiu vo vozidle po inštalácii audio systému Match?

Vo všetkých konfiguráciách Match pre konkrétne vozidlá sú všetky ovládače zvuku v stredných polohách (lineárne) – to zaisťuje optimálne výsledky.

Ovládanie si, samozrejme, môžete prispôsobiť svojmu vlastnému vkusu, ale bezprostredne po montáži by ste mali najprv zvoliť lineárnu polohu, pretože vo väčšine prípadov je nastavenie zvuku pre dané vozidlo vyladené výrobcom k dokonalosti.

 

FAQ Helix (7)  Čo keď neskôr vymením pôvodné rádio vo vozidle za iné, aftermarket autorádio?

V prípade takéhoto kroku sa v drvivej väčšine prípadov nevyhnete prenastaveniu zosilňovača. Autorádiá, ktoré sú vo vozidlách z výroby, obvykle obsahujú predprogramované filtre na korekciu zvuku pôvodných reproduktorov. Aftermarket autorádiá majú však spravidla lineárnu frekvenčnú charakteristiku, čo si v prípade priamej výmeny žiada nové naladenie.

Pokiaľ tento krok nechcete zveriť do rúk odborníkov, napr. technikov u nás v dielni v Prahe, môžete zostavu vyladiť prostredníctvom nástroja DSP PC-Tool. To by malo priniesť uspokojivé výsledky.

 

Match

 

FAQ Helix (8)  Na stránke výrobcu som k svojmu vozidlu nenašiel vhodné nastavenie – čo mám robiť?

Všetky zosilňovače s DSP procesorom značky Match ponúkajú možnosť vlastného nastavenia zvuku pomocou intuitívneho nástroja DSP PC-Tool.

Ak však tápete, zverte radšej celý proces do rúk našich skúsených technikov, ktorí vám vašu audio zostavu radi vyladia k absolútnej dokonalosti.

 

FAQ Helix (9)  Môžem dodatočne zmeniť nastavenia zvuku pre konkrétne vozidlo stiahnuté z webových stránok Audiotec-Fischer pomocou nástroja DSP PC-Tool?

Nie, to nie je možné. Výrobca uvádza, že nastavenia pre jednotlivé vozidlá ladí tak, aby bol dosiahnutý optimálny zvuk s existujúcimi reproduktormi. Vytvorené nastavenia potom fungujú vo frekvenčných charakteristikách podľa medzinárodne uznávaných referenčných kriviek.

Pokiaľ sa vám výsledok nepáči, môžete si, samozrejme, vytvoriť vlastné nastavenia podľa svojho vkusu pomocou intuitívneho nástroja DSP PC-Tool. Vo väčšine prípadov by však súčasné ovládanie tónov v autorádiu malo byť viac než dostačujúce.

 

FAQ Helix (10)  Môžem použiť nastavenia špecifické pre svoje vozidlo, aj keď vymením pôvodné reproduktory za iné?

Výrobca toto skôr neodporúča, pretože to vo väčšine prípadov povedie k zhoršeniu celkovej kvality zvuku. Jedinou výnimkou sú subwoofery pod sedadlo tejto značky určené pre vozidlá BMW – pri nich bude výsledok vždy lepší. Pamätajte na to, že špeciálne konfigurácie Match kompenzujú nielen akustické nedostatky samotného vozidla, ale aj často pochybnú kvalitu pôvodných reproduktorov.

Ale nezúfajte – v prípade výmeny reproduktorov stačí použiť DSP v zosilňovači a vytvoriť si vlastné zvukové nastavenia pomocou používateľsky prívetivého softwaru DSP PC-Tool. Tým zaistíte, že z novoinštalovaných reproduktorov vytiahnete ten najlepší zvuk.

Match (2)

 

FAQ Helix (11)  Ktorý subwoofer značky Match je tou správnou voľbou pre moje vozidlo?

Na túto otázku, bohužiaľ, neexistuje jednoduchá odpoveď – záleží na tom, čo sa vám páči. Pri výbere vhodného subwoofera značky Match je potrebné ujasniť si, ako hutné basy chcete získať a koľko miesta v kufri môžete obetovať.

Inak sú vaše možnosti, čo sa týka kombinácie zosilňovača a subwoofera prakticky neobmedzené.

 

FAQ Helix (12)  Keď medzi moje pôvodné autorádio a reproduktory nainštalujem zosilňovač Match, nebude mať problém s diagnostikou?

Výrobca uvádza, že v posledných rokoch optimalizoval vstupné obvody svojich zosilňovačov, aby tomu zabránil. Diagnostika reproduktorov v takmer všetkých továrenských rádiových jednotkách je dnes už veľmi komplexná, a to v tom zmysle, že vyžaduje, aby bol už v zosilňovači prítomný určitý odpor, aby nedochádzalo k záznamom v protokoloch o poruchách.

Vlastné obvody ADEP a ADEP-SB spoločnosti Audiotec Fischer sú v tomto ohľade jedinečné a do značnej miery pomáhajú tieto problémy zmierniť.